הרחקת יונים

הרחקת יונים

האנשים שהבטיחו לכם יונה עם עלה של זית לא חשבו על הנזקים שהן עלולות להביא לכם, קרוב לוודאי. יש מקומות בהם היונים אינן רצויות: הבתים, המרפסות, החלונות, מסתורי הכביסה והגגות שלכם עונים על ההגדרה הזו. מעבר לעובדה שהנוכחות של בעל חיים זר במתחם הפרטי שלנו היא בעייתית, היונים נוטות לקנן לאורך זמן ממושך, עלולות להביא לזיהומים או אפילו למחלות – למשל דרך כיני היונים, שמצריכות פתרון נפרד.

במדריך הנוכחי נסביר לכם מה ניתן לעשות כדי להרחיק את היונים מהמבצר הפרטי שלכם. החדשות הטובות הן שיש כיום לא מעט כלים שיסייעו לכם במשימה החשובה הזו.

האמצעים המרכזיים להרחקת יונים

הרחקת יונים תצריך מכם פנייה לחברת הדברה והרחקה מקצועית, שתתאים את הפתרון למאפייני הבעיה – המקום בו היונים נמצאות או עלולות להימצא בעתיד, למשל. אחד האמצעים היעילים ביותר הוא הדוקרנים, שמהווים גם דרך ההתמודדות הנפוצה ביותר בישראל. הדוקרנים עשויים מחומרים כמו פלסטיק או נירוסטה, ולמעשה מונעים מהיונים את היכולת לעמוד על משטח ישר, כך שהן אינן יכולות לקנן או להתמקם במקום מסוים. הדוקרנים עושים את העבודה לאורך זמן, ובכל תנאי הסביבה למיניהם.

פתרון אחר הוא רשתות להרחקת יונים, הנחלקות לשני סוגים עיקריים: רשת פוליאתילן, הידועה בחוזקה ובעמידות הגבוהה שלה לקרינת השמש, ורשת שקופה, הנחשבת לעמידה מעט פחות אבל גם לאסתטית יותר. הרשת תחסום באופן פיזי את גישת היונה למקום הבעייתי, ולכן ניתן למקם אותה במקומות "אסטרטגיים" דוגמת מסתור הכביסה שלכם או הפאטיו. פתרון אחר שנחשב כיום לפחות יעיל ונפוץ הוא הצבת דחלילים, כאשר עיקר הבעיה כאן היא שהיונים מספיק חכמות כדי לא להרגיש מאוימות על ידי הדחליל.