הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים

טרמיטים הם סדרת חרקים שעשויים להזכיר במידה מסוימת  נמלים. הממדים שלהם קטנים, לא פעם הם אינם מצוידים בעיניים או בכנפיים, אבל עדיין יש להם מלוא הפוטנציאל להיות צרה צרורה של ממש. ראשית, הטרמיטים חיים במושבות עצומות בגודלן, שיכולות לכלול גם מיליון טרמיטים. לכן, אם תמצאו טרמיט בבית או בחצר, הסבירות הגבוהה היא שהוא אינו היחיד שתיתקלו בו בקרוב.

בעיה נוספת נוגעת לתזונה של הטרמיטים, המבוססת על תאית. את התאית, כמו שחווים על בשרם ישראלים רבים בכל שנה, מוצאים הטרמיטים בעיקר ברהיטים ובפריטים העשויים עץ. הטרמיטים למעשה מכרסמים את העץ, וכך עלולים להרוס מוצרים שלמים, או אפילו לאיים על יסודות הבית. מכיוון שקשה להבחין בטרמיטים ולעיתים גם בנזק אותו הם גורמים, עד שנהיה מאוחר מדי, ברור מדוע אתם צריכים להיות עם האצבע על הדופק – ורצוי גם לבצע הדברת טרמיטים כפעולת מניעה.

סימני נגיעות :

תעלות בוץ, המטפסות כלפי מעלה מרצפת הבית, חריצים לאורך המשקוף ולרוחבו. כאשר מופיעים סימני נגיעות, הנזק כבר נעשה. טיפול מיידי בתופעה יכול למנוע את הנזק למקור העץ הבא, אך רק לתקופה מוגבלת.

אז איך מדבירים טרמיטים?

המציאות מראה שאין שיטה יעילה יותר מאשר יצירת מעטפת והזרקת פיתיון  מורעל עם מזרק לחץ מיוחד  אל מתחת לריצוף הבית. בדרך כלל, הפיתיון אינו רק הורג את הטרמיטים שנחשפים אליו ישירות. הפיתיון מיועד לנשיאה על ידי הטרמיטים לתוך הקן שלהם, וכך ניתן להשמיד את שורש הבעיה. זו הסיבה בגללה נהוג לקדוח חורים קטנים  בהיקף הבית ומבחוץ, ולהזריק אליהם את הפיתיון וכך יוצרים מעטפת הגנה שמגנה על הבית . ולאחר מכן לאטום אותם.

בתים בבנייה או בשיפוץ

ריסוס השטח

שיטות חדשניות שלא מצריכות  קידוחים עתידיים

ניתן להישאר בבית במהלך טיפול בטרמיטים. כהכנה לקראת הדברת הטרמיטים יש להזיז את החפצים הקרובים אל הקיר לכיוון מרכז החדר.

אנחנו מציעים אחריות ל-5 שנים לכל טיפולי הטרמיטים.
שירות הדברת טרמיטים של אגרנט ארנון ניתן בפריסה ארצית
יצירת מעטפת הרעל נעשית באמצעות קידוח בתוך הרצפה בכל רחבי הבית במרחק של כ- 3 מ"מ מהקירות ו- 40 ס"מ מנקודת קידוח אחת לשנייה. בסיום הקידוח, באמצעות מזרק לחץ מיוחד יוצרים את מעטפת הרעל שמגנה על הבית. פעולת הקידוח נעשית באותו אופן גם מחוץ לבית. החומר בו נעשה שימוש הוא "פרמיס" והוא הורס לטרמיט את מערכת העיכול ובכך ממית אותו.