הדברת קרציות

הדברת קרציות

גידול חיית מחמד כולל הרבה מאד פלוסים, אבל גם מספר סכנות. המרכזית שבהן היא שחיית המחמד עלולה להכניס קרציות לבית שלכם. אותן קרציות עשויות להגיע לבית גם אם בעליו אינם מגדלים חיית מחמד, למשל דרך בעלי חיים אחרים הנמצאים בסמוך .

בקרציות קשה קל להבחין, הקרציות עלולות להעביר אל האדם מחלות שונות, אשר חלקן מסכנות חיים – מחלות דוגמת קדחת קרציות, קדחת המערות או הפטוזואונוזיס. סכנה גדולה עוד יותר היא לחיית המחמד, כאשר קרציה שמשתכנת על גוף החיה עלולה למצוץ ממנה דם, עד למצבים של אנמיה ושל מוות של חיית המחמד, חלילה.

כך מתמודדים עם הקרציות

טיפול בקרציות צריך להיות מבוסס על מספר פעולות נפרדות, המבוצעות במטרה לספק את המענה הרחב ביותר האפשרי. זה מתחיל עם הקטנת הסבירות להגעה שלהן לבית, עם פעולות דוגמת רכישת מוצרי הדברה והרחקה מהכלב או מהחתול (קולרים מיוחדים, אמפולות וכן הלאה).

פתרון משלים אחר הוא יצירת סביבה שמקשה על הקרציות: פעולות כמו ניכוש עשבים או כיסוח דשא בתדירות ראויה עשויות להרחיק את הקרציות. מומלץ להדביר שטחים "מועדים לפורענות" לקראת עונת הפעילות של הקרציות, בחודשי האביב והקיץ, בהם הסכנה להיתקל בהן עולה שבעתיים.

את ההדברה הפיזית של הקרציות נהוג לבצע באמצעות ריסוס של שטחים גדולים, כמו גם קירות עד לגובה של מטר אחד. הנטייה כיום היא להעדיף חומרי ריסוס ידידותיים לסביבה בתוספת מג"ח {מווסת גדילת חרקים }, עם רמת רעילות מינימלית שתוציא מכלל אפשרות תרחישים של פגיעה במי שאינו אמור להיפגע.