הדברת כיני יונים

הדברת כיני יונים

יונים אמנם נחשבות לסמל לשלום, אבל כשהן מופיעות בבתים שלנו – מתחילה מלחמה של ממש. הן מהוות פגם אסתטי, מקימות רעש ועלולות להעביר אלינו מחלות שהן הכל חוץ מנעימות. למשל, דרך כיני היונים אותן קשה מאד לראות, בהתחשב בעובדה שגודלן הוא כ-0.5 מילימטר בלבד.

יחד עם זאת, בנזקים שכיני היונים גורמות בהחלט קל להבחין, למרבה הצער. הכינים מסתובבות בבתים בחיפוש שלהן אחר דם. עקיצת הכינים עלולה לגרום דלקות, זיהומים ומחלות שונות. אם תוסיפו לכך את העובדה שלא תמצאו יונה שאינה נגועה בכיני יונים, תיטיבו להבין את מורכבות הנושא. כל אלה מעלים שאלה אחת, והיא: מהם הדברים שניתן לעשות כדי לעצור את הבעיה, ואף למנוע אותה?

את היונים אפשר להרחיק מהבית באמצעים שונים, למשל התקנת דוקרנים או מלכודות אחרות במרפסת, בגג או במסתור הכביסה. הפתרון היעיל והמתבקש עבור כיני היונים הוא הדברה המתבצעת באמצעות ריסוס.

איך מדבירים כיני יונים?

הדברת כיני יונים היא עסק למקצוענים בלבד, כך שברור מדוע הצעד הראשון אותו עליכם לבצע לאחר שגיליתם את בעיית הכינים (או אפילו כצעד מניעתי) צריך להיות פנייה למדביר מקצועי. המדביר ירסס את המקומות הבעייתיים, כאשר חשוב מאד שהריסוס יתבצע בד בבד עם הטיפול בקן היונים ועם ההרחקה שלהן מהבית. רק פתרון משולב יאפשר לכם להתגבר על הבעיה במלואה, ויעניק לכם את השקט הנפשי לו אתם מצפים לאורך זמן.

בכל מקרה, חשוב לוודא כי חומרי ההדברה בהם נעשה שימוש  הם ידידותיים לסביבה ועומדים בתקן של המשרד להגנת הסביבה.